Și iată că a mai trecut un an. Suntem deja în 2016, iar comunitatea ITCamp s-a reunit această săptămână la primul eveniment de comunitate din acest an. Acest eveniment nu a avut o temă specială, ne-am decis să vorbim despre ce este nou în lumea ecosistemul Microsoft. În acest fel am ajuns să discutăm despre:

  • Cum putem să scriem o aplicație care să funcționeze pe diferite rezoluții și dispozitive folosind UWP
  • Microservices în lumea Azure, folosind Azure Service Fabric

La acest eveniment s-au adunat circa 100 de persoane, care împreună cu cei doi prezentatori (Crișan Romulus și Radu Vunvulea) au descoperit lumea Microsoft, așa cum arată în 2016. Ca de obicei am fost plăcut surprinși de numărul ridicat de participanți la acest eveniment și vă promitem că în Aprilie o să revenim cu un alt eveniment dedicat comunității.

Pe această cale dorim să mulțumim sponsorilor acestui eveniment, care au susținut în întregime toate costuriile (Yonder și 3Pillar Global). Mai jos puteți să găsiți slide-urile celor două prezentări și câteva poze din timpul evenimentului.

First 13 steps to be able to design an application for Azure Service Fabric – Radu Vunvulea

Building my first mobile app with UWP Crișan Romulus

Poze:

ITCamp Newsletter

Înscrie-te pe lista noastră pentru a fi informat când vor avea loc următoarele evenimente ale comunității ITCamp.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest